IONIQ 9-სპორტული უნივერსალი, რომლის ინტერიერიც ოთახს მოგაგონებთ
სეული, 13 ნოემბერი, 2024 – Hyundai Motor-მა IONIQ 9-ის ინტერიერის დეტალები გამოაქვეყნა, სადაც ხაზგასმულია ბრენდის პირველი, სრულად ელექტრო სამ-რიგიანი სპორტული უნივერსალის უნიკალური მახასიათებლები. IONIQ ხაზის ავტომობილებისათვის ამ მოდელის დამატება ცხადყოფს კომპანიის სწრაფვას ელექტრო ტექნოლოგიების მიმართ და გამოკვეთს ბრენდის, როგორც ლიდერის პოზიციას ელექტრომობილების სფეროში.
IONIQ 9 წარმოადგენს Hyundai Motor-ის მიერ ელექტრომობილების ბაზარზე მნიშვნელოვანი ადგილის დაკავების დასტურს, რაც განპირობებული იყო IONIQ 5-ის და IONIQ 6-ის წარმატებით. IONIQ 9-ის სივრცული ინტერიერის მეშვეობით, მოსალოდნელია, რომ მოდელი ნამდვილ რევოლუციას მოახდენს ელექტრომობილების ინდუსტრიაში.
,,IONIQ 9 იდეალურია სრულყოფილი დასვენებისთვის,” განაცხადა სიმონ ლოსბიმ, ჰიუნდაის დიზაინის ცენტრის ხელმძღვანელმა და უფროსმა ვიცე-პრეზიდენტმა. ,,მოდელის ინტერიერი, რომელიც შთაგონებულია ბუნებით და კარგად ასახავს ჩვენს პროგრესულ მიდგომას მომავლის ტექნოლოგიებისა და დიზაინის მიმართ, რომელიც ორიენტირებულია მგზავრების კომფორტზე, ჰარმონიულად ერწყმის სატრანსპორტო საშუალებების მოსალოდნელ მომავალს.”
IONIQ 9-ის საჰაერო ხომალდის მსგავსი სილუეტი ქმნის ინტერიერს, რომელიც მგზავრთა კომფორტზეა ორიენტირებული. მოდელის სივრცული ინტერიერი განპირობებულია Hyundai Motor-ის მოწინავე პლატფორმით Electric-Global Modular Platform (E-GMP). სავარძლის რიგებს შორის იატაკის სწორი ზედაპირი კი ამარტივებს გადაადგილებას ავტომობილის შიგნით.
სივრცის გარდა, მოდელის ინტერიერი გამოირჩევა დიზაინის რბილი, ელიფსური ელემენტებით, როგორიცაა კარის პანელები და სახელურები, რომლებიც მშვიდ და დახვეწილ ატმოსფეროს ქმნის.
ამ 3-რიგიან, სრულიად ელექტრო სპორტულ უნვიერსალში 7 მგზავრამდე ეტევა. მოდელის ინტერიერის დიზაინი აკმაყოფილებს სხვადასხვა ტიპის მგზავრების მოთხოვნებს და და მორგებულია მათ საჭიროებებზე.
IONIQ ხაზის ავტომობილების უნიკალურ ელექტრო მახასიათებლებთან ერთად IONIQ 9-ს სივრცული პარამეტრები მომხმარებლებს კიდევ უფრო მეტ შთაბეჭდილებას ანიჭებს.

SEOUL, November 13, 2024 – Hyundai Motor Company shared initial details of the interior of its much-anticipated IONIQ 9, the brand’s first all-electric three-row SUV. This milestone addition to the IONIQ lineup underscores the company’s commitment to electric vehicle (EV) technology, cementing its electrification leadership.
IONIQ 9 signifies Hyundai Motor’s entry into the large electric vehicle sector, building on the success of the award-winning IONIQ 5 and IONIQ 6. With its spacious and comfortable interior, IONIQ 9 is set to revolutionize the EV experience.
“IONIQ 9 offers the ultimate lounge-like environment,” said Simon Loasby, Senior Vice President and Head of Hyundai Design Center. “Its nature-inspired, lounge-like interior reflects our progressive approach of how we envision the technology, customer-centric design and tranquility, coming together seamlessly in the future of mobility.”
IONIQ 9’s ‘Aerosthetic’ silhouette gives way to an interior tailored to relaxation. Hyundai Motor’s advanced Electric-Global Modular Platform (E-GMP) provides a spacious cabin that features a flat floor across all three rows, enabling easy movement within the vehicle.
Beyond its impressive level of spaciousness, IONIQ 9’s interior features soft, elliptical design elements, such as the door trim and door handle, that contribute to a serene and sophisticated atmosphere.
As a large, three-row all-electric SUV, IONIQ 9 is capable of seating up to seven occupants comfortably. Its interior design delivers the versatility to accommodate different needs and situations, allowing each passenger to utilize the space flexibly.
Coupled with the IONIQ lineup’s groundbreaking electrification capabilities, IONIQ 9’s spatial innovations are set to deliver an unparalleled and distinctive customer experience.
More detailed information will be revealed at IONIQ 9’s World Premiere in Los Angeles later this month.